У Краматорську “ожила” бібліотека

В КРАМаторськуУ Донецькій області стартував унікальний культурний проект «Жива бібліотека». Більше сорока українських письменників, художників, акторів, істориків відвідають Краматорськ, Слов'янськ і Дружковку, щоб особисто поспілкуватися з городянами.

Інтерактивний культурно-освітній проект «Жива бібліотека» - громадська ініціатива «Культурно-освітньої фундації «Лібері Лібераті». Вона реалізується за підтримки «Української ініціативи Зміцнення Громадської довіри (UCBI)». Слоган нашого проекту «живцем!», - Розповідає керівник «живої бібліотеки» Олександра Батькова, - це живий діалог на різні теми, в тому числі і животрепетні. Протягом двох місяців діячі культури обговорять з жителями нашої області особливості світогляду сучасної дитини і підлітка в Україні, роль культури в сучасному суспільстві, мистецтво театру і пошук діалогу. І це лише частина концепту ініціативи.

Перші зустрічі вже пройшли в трьох містах. У бібліотеках та на платформах ініціатив спілкувалися з дитячими письменниками Володимиром Вакуленко-К і Сергієм Грідін, поетом Олексієм Чупою і художницею Анною Гуцулка.

Цей проект також сприяє культурному «окупації» регіону через «ніжну українізацію» нашої області, адже зустрічі формують у наших земляків українські цінності.

Автор статті: Марина Пухир

Comments: