Малинівку на Чугуївщині признано неблагополучною щодо африканської чуми свиней

svynejУ селищі Малинівка офіційно підтверджено випадок захворювання свині на африканську чуму свиней. Відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації, яке провела заступник голови райдержадміністрації, голова комісії Валентина Волоцкова.

Було вирішено оголосити територію смт Малинівка неблагополучною щодо АЧС та встановити карантин і зону захисту в радіусі 3 км від епізоотичного осередку. До зони входять населені пункти: cел. Клугино-Башкирівка Чугуївської міської ради, мікрорайон Осинівка м. Чугуєва, територія мисливського господарства ТОВ «Ведмідь+» Кочетоцької селищної ради та частина території військового полігону Малинівської селищної ради.

Також в радіусі 20 км від епізоотичного осередку встановлено зону нагляду, до складу якої входять: м. Чугуїв; села Велика Бабка, Зарожне, Тетлега, Таганка, Леб’яже, Коробочкине, Зелений Гай, Дослідне, Гракове, Мосьпанове, Тернова, Стара Покровка, Світанок, Роздольне, Кам’яна Яруга, селища Чкаловське, Веденка, Новопокровка, Кочеток, Залізничне Чугуївського району; села П’ятницьке, Кицівка, селище Печеніги Печенізького району; села Скрипаї, Мохнач, Шелудьківка Зміївського району.

Затверджено план організаційних, ветеринарно-санітарних та господарських заходів щодо ліквідації вогнища африканської чуми свиней в смт Малинівка. Для вирішення поточних завдань та проблемних питань створено координаційну робочу групу у складі представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, Держпродспоживслужби, Національної поліції.

На головних виїздах з Малинівки встановлено карантинно-поліцейські пости з дезінфекційним бар’єром, через які рухатиметься автотранспорт. Перекопуються та перегороджуються польові дороги.

Вивезення, ввезення, транзит живих тварин та продукції тваринного походження на зазначеній території не допускається.

На ринку та в торговельній мережі району та м. Чугуїв заборонено торгівлю живими свинями, м’ясом з них, іншими продуктами свинарства, постачання населення продуктів тваринництва без наявності супровідних документів, які підтверджують їх походження.

Організовано подвірні обходи приватного сектору з метою виявлення захворілих та загиблих тварин та проведення роз’яснювальної роботи з населенням.

Джерело

Comments: