На Чугуївщині шукали відповідь: “Я – людина чи електорат?”

chuguevЗ 18 по 20 жовтня учні старших класів Новопокровського, Введенського, Кам'яноярузького навчально-виховних комплексів, Малинівської гімназії, Старопокровської, Есхарівської та Малинівської шкіл Чугуївщини взяли участь у проекті «Я – людина чи електорат? З’ясуємо в музеї».

Відповідь на це питання старшокласники шукали разом з тренером Вікторією Преображенською. Правда, робили це не в музеї, а в своїх навчальних закладах. Майже всі школярі очікували від заходу, що дізнаються для себе щось нове. А  насправді просто систематизували відомості про демократію, систему влади в Україні, способи народовладдя. Ці знання вони отримали на уроках історії, правознавства, основ соціології та інших. Учні складали свої «передвиборчі» програми, а в Новопокровському НВК  навіть до дебатів перейшли. Дебати були ініціативою самих «кандидатів у Президенти».

Під час зустрічі в Малинівській гімназії запрошеним експертом був Юрій Чумак, представник КВУ та інших правозахисних організацій, який підготував перегляд фільму з фільмотеки кіноклубів Docudays UA  «Проголосуйте за мене, будь ласка». Виявилось, що діти дуже негативно ставляться до політики в цілому, але все-таки зацікавилися і склали свої програми. Вони не лише подивилися фільм про вибори старости в китайській школі, а ще й робили свої прогнози про перемогу одного з кандидатів і шукали відповідь на питання «Якщо гарна людина нечесним шляхом намагається прийти до влади, щоб працювати на благо людей, це добре?».

Старшокласники про співпрацю з фахівцями висловили позитивні відгуки.

Джерело

Comments: