У Чугуєві Андреас Кіфер ознайомився із місцевою практикою залучення позабюджетних коштів

чугуевГенеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер у Чугуєві відвідав міні-проекти, які стали переможцями обласного конкурсу розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» та конкурсу ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду - ІІІ». Супроводжували Андреаса Кіфера голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, Чугуївський міський голова Галина Мінаєва.

Серед минулорічних переможців – Чугуївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2. У 2013 році об’єкт став переможцем «Разом у майбутнє». Так було реалізовано міні-проект по капітальному ремонту системи освітлення школи. Загальний бюджет міні-проекту – понад 380 тис. грн.

У 2015 році школа – переможець конкурсу ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду – ІІІ». Реалізовано мікропроект по капітальному ремонту спортивної зали. Загальна вартість виконаних робіт склала 548 917 грн, з яких кошти ЄС/ПРООН –212 тис. грн. Під час реалізації проекту були виконані наступні роботи:

  • капітальний ремонт та утеплення шатрової покрівлі;
  • заміна ламп освітлення на світлодіодні;
  • заміна вікон;
  • заміна дверей – 6 шт.

Андреас Кіфер оглянув також Чугуївську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 1 ім. І.Ю.Репіна. Вона у 2016 році стала переможцем обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом у майбутнє». Завдяки чому реалізовано міні-проект «Капітальний ремонт приміщень для вивчення предмету «Захист Вітчизни». Загальний бюджет міні-проекту – 450 тис. грн. Кошти обласного бюджету – 100 тис. грн.

Під час реалізації проекту були виконані наступні роботи:

  • капітальний ремонт 5 кабінетів, санвузлів, коридору;
  • заміна вікон;
  • заміна дверей – 7 шт.;
  • придбано сучасні меблі для кабінетів;
  • придбано макет для проведення навчань щодо штучного дихання;
  • придбано імітатори порань, шини, тонометри, носилки, кушетку, аптечки, укомплектовані медикаментами, стенди.

У 2016 році школа отримала фінансування у вигляді гранту за програмою Північної Екологічної Фінансової Корпорації НЕФКО «Фонд «Північна ініціатива гуманітарної підтримки та енергоефективності (Україна)» на реалізацію проекту «Утеплення стін та цоколя, заміна вікон і зовнішніх дверей на енергоефективні, капітальний ремонт конструкції шатрового даху та утеплення поверхні горища, встановлення децентралізованої системи вентиляції з рекуперацією тепла та встановлення модульного індивідуального теплового пункту (МІТП) в загальноосвітній школі I-III ступенів №1 м. Чугуїв». Роботи планується завершити до 31.12.2016 року.

Чугуївський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 8 у 2015 році став переможцем конкурсу міні-проектів «Разом у майбутнє». В рамках чого реалізовано міні-проект, спрямований на проведення капітального ремонту по заміні дерев'яних віконних блоків на енергозберігаючі металопластикові. Загальна сума проекту склала майже 250 тис. грн.

У 2016 році заклад також став переможцем «Разом у майбутнє». Цього року це дозволило провести капітальний ремонт плескалки та встановити 3 вуличні ігрові майданчики для ДНЗ. Загальна сума проекту – 200 тис. грн.

Цього року заклад також отримав фінансування у вигляді гранту за програмою Північної Екологічної Фінансової Корпорації НЕФКО «Фонд «Північна ініціатива гуманітарної підтримки та енергоефективності (Україна)» на реалізацію проекту, спрямованого на утеплення стін та цоколя з ремонтом вимощення, заміну вікон і зовнішніх дверей на енергоефективні, встановлення децентралізованої системи вентиляції з рекуперацією тепла та встановлення модульного індивідуального теплового пункту (МІТП). Загальна вартість гранту на даний об’єкт складає – 3,5 млн. грн. Роботи розпочаті, очікувана дата завершення – кінець листопада поточного року.

Генеральному секретарю Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи також було презентовано Чугуївський міський Територіальний центр соціального обслуговування. За результатами перемоги у конкурсі міні-проектів «Разом в майбутнє» Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) отримав можливість реалізувати проект по створенню у цокольному приміщенні терцентру кімнати для проведення сеансів спелеотерапії. Основною метою міні-проекту є повне обладнання приміщення, закупівля всіх комплектуючих, меблів, музичного обладнання для проведення групових сеансів. На даний час ремонт приміщення на стадії завершення. У найближчий час підопічні будуть мати змогу оздоровитись у сучасній, комфортно обладнаній соляній кімнаті.

Завершальним пунктом візиту до Чугуєва Адреаса Кіфера було відвідання Клугино-Башкирівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, яка стала у 2015 році переможцем обласного конкурсу «Разом у майбутнє». Міні-проект був спрямований на проведення капітального ремонту по заміні дерев'яних віконних блоків на енергозберігаючі металопластикові в їдальні, актовій та спортивній залах школи. Загальна сума проекту склала 189 тис. грн. У 2016 році – за кошти місцевого бюджету на території школи було проведено реконструкцію спортивного майданчика та придбано сучасне спортивне обладнання. Вартість робіт – понад 2 млн. грн.

Також Андреас Кіфер ознайомився із туристичним потенціалом Чугуївщини.

Джерело

Comments: