Ярмарок здоров’я. Медична реформа у Чугуєві

med05У Чугуєві запустили пілотний проект по автономізації центру первинної медико-санітарної допомоги. В рамках проекту місцевий Центр первинної медико-санітарної допомоги став автономним некомерційним комунальним підприємством. Як комунальні підприємства, в області уже працюють чотири медичні установи в Куп'янську, Золочеві, Близнюках і онкоцентр в Харкові.

Як пояснив заступник голови Харківської облдержадміністрації (ХОДА) Михайло Черняк, автономізація медичних закладів - один з етапів реформування системи охорони здоров'я України. "Реформа передбачає, що всі державні установи охорони здоров'я будуть автономізовані і працювати як некомерційні комунальні установи. Вони стануть незалежними від бюджету, отримають свободу розпоряджатися активами, зможуть залучати інвестиції та отримувати гранти. Крім того, додаткові кошти медичні заклади отримають, коли почне працювати система" гроші - за пацієнтом ": чим більше пацієнтів будуть звертатися до сімейних лікарів, які працюють в цих установах, тим більше буде надходжень. Така форма господарювання дозволить лікарням розвиватися, зміцнювати матеріальну базу, вирішувати, якою буде зарплата у лікарів. Зараз, коли медичні установи залежні від бюджету, ці можливості дуже обмежені ", - розповів заступник голови ХОДА.

"Спроби автономізувати медустанови були і в інших регіонах, але тільки в Харківській області такі установи змогли втриматися. В інших регіонах вони повернулися до бюджетного фінансування", - зазначив Черняк.

За словами юриста Харківської експертної групи підтримки медреформи Олени Хитрово, в наступні 2,5 місяці комісія оцінить і інвентаризує активи медичного закладу, складе новий статут чугуївського медцентру. У новому форматі заклад запрацює після затвердження акта передачі і прийняття статуту депутатами Чугуївської райради, ймовірно, в кінці травня.

Райрадою буде розглянуто питання про прийняття районної бюджетної програми, за якою медцентр буде отримувати кошти з районного бюджету. Після створення Чугуївського ЦПМСП в формі комунального підприємства воно зможе змінити систему оплати своїх лікарів.

"Поки це ще не буде системою" гроші йдуть за пацієнтом ", для її запуску потрібен старт на національному рівні, - пояснила Хитрова. - Але ми зможемо створити близьку до цього систему мотивації персоналу, по якій бонуси лікарям будуть залежати від того, скільки пацієнтів його вибрали ".

Щоб жителям району було легше зорієнтуватися у виборі лікаря, 24 березня в Чугуєві, в будівлі Будинку культури, пройде "Ярмарок здоров'я". Люди зможуть познайомитися з сімейними лікарями і вибрати того, хто їм підходить.

Джерело

Comments: