У дитячих закладах 23 районів області та міста Харків знайшли кишкову паличку.

У 96 школах і дитсадках Харківської області за результатами змивів на харчоблоках (кухонний інвентар, посуд, спецодяг, руки працівників) виявлені бактерії групи кишкової палички. Як повідомили в Харківському обласному лабораторному центрі, це 23,9% всіх 409 дитячих навчальних установ області, де пройшли перевірки. Дослідження проводилися в січні-вересні 2017 р

Кишкову паличку знайшли в установах 23 районів області (Балаклійський, Барвінківський, Борівський, Близнюківський, Богодухівський, Валківський, Дергачівський, Ізюмський, Нововодолазький, Вовчанський, Зміївський, Великобурлуцький, Первомайський, Красноградський, Краснокутський, Дворічанський, Кегичівський, Золочівський, Лозівський, Печенізький, Сахновщинський , Чугуївський, Харківський) і м.Харкова.

Як повідомили в лабораторному центрі, отримані результати свідчать про недотримання санітарно-гігієнічних вимог в установах: порушення режиму миття кухонного інвентарю та столового посуду, недотримання персоналом правил особистої гігієни. Все це може привести до виникнення спалахів кишкових інфекцій.

Лікарі обстежили садки і школи і за іншими параметрами: бактеріальне забруднення готової їжі, показники якості і безпеки питної води, рівень освітленості приміщень, повітря. Порушення були виявлені в 55% цих закладів.

Інформацію про результати моніторингу направили керівникам і власникам закладів. В популярність поставлені органи влади і органи місцевого самоврядування адміністративних територій.

Джерело

Comments: