У Ізюмі відкрито експозицію Напрестольного Євангелія 1707 року

1707_

Це знакова подія як для Ізюма, так і для всієї української, а також світової культури. Після довгих реставраційних поневірянь й тривалого зберігання на архівних полицях Напрестольне Євангелії 1707 року видання, подароване свого часу Свято - Преображенському собору імператором Петром I, знову побачило світ.

У краєзнавчому музеї Ізюма з цієї нагоди відбулися урочистості, в яких взяли участь керівники органів місцевого самоврядування, працівники установ та організацій, історики, краєзнавці, поціновувачі культури краю. Відкриваючі експозицію, директор музею Ольга Махортова зазначила, що оздоблений сріблом і позолотою обклад і саме Євагеліє не могли виставляти на постійний огляд через відсутність необхідного обладнання.

Відтепер є вітрина із сигналізацією, яка надійно берегтиме унікальний артефакт. Вона щиро подякувала керівництву міста за підтримку музею. « Дійсно, цьогоріч ми змогли придбати нову систему охорони. Тепер можемо демонструвати Євангеліє для всіх бажаючих», - сказав міський голова Валерій Марченко. За його словам, у музеї ще чимало історичних цінностей, які потребують особливої уваги. Тож н висловив впевненість, що Напрестольне Євангеліє стане справжнім оберегом для Ізюма.
Під час урочистостей виступили начальник міського управління культури Олена Яснова, науковий співробітник музею. Діна Листопад, краєзнавець Станіслав Бондаренко, а також настоятель Свято – Преображенського храму отетць Сімеон.

М. Калюжний

Comments: