Актуально! Отруєння метиловим спиртом

metanolПочинаючи з 22 вересня, в лікарні Харківської області з діагнозом “отруєння алкоголем” потрапили 53 людини, 23 із них — померли.

Цю інформацію на 14.00 27 вересня оприлюднила в. о. начальника управління охорони здоров’я   ХОДА Галина Сіроштан.  

За її словами, у Вовчанському районі отруїлося 23 особи (12 померли), в Ізюмському —19 (5 померли), Харківському —4 (2 померли), Барвінківському — 1, Борівському — 1 (помер), Великобурлуцькому — 3 (3 померли). Двадцять три постраждалих зараз продовжують проходити лікування та реабілітацію в медичних установах області.

Результати аналізів і судмедекспертизи в 9 випадках виявили, що причиною отруєнь став метиловий спирт, який містився в алкоголі, купленому «на розлив».

Метиловий спирт за фізичними властивостями — смаком, кольором і запахом — не відрізняється від етилового спирту. Але на відміну від етилового, метанол не викликає стану ейфорії, сп’яніння. При цьому метиловий спирт є сильною отрутою. Він швидко всмоктується в організмі, окислюється, утворюючи високотоксичні з’єднання — формальдегід і мурашину кислоту.

Отрута діє на нервову і судинну системи організму, вибірково вражає зоровий нерв і сітківку. П’ять-десять мл чистого метилового спирту приводять до важкого отруєння.

Симптоми отруєння проявляються практично відразу після прийому «паленого» алкоголю. Це запаморочення і головний біль, нудота, блювота, утруднене дихання, озноб, біль у всьому тілі. Найбільш характерний симптом — порушення зору. Спочатку у хворого розширюються зіниці, відсутня реакція на світло, з’являється миготіння і туман перед очима. При ненаданні медичної допомоги буквально протягом двох годин після отруєння може настати повна втрата зору. Прийом 30-100 мл метилового спирту призводить до летального результату.

Увага! При перших симптомах отруєння метиловим спиртом необхідно негайно викликати «швидку», не намагаючись лікуватися самостійно. Промивання шлунка у цьому випадку не допоможе, оскільки спирт дуже швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту.

Джерело

Comments: