Гаряча лінія допоможе проти шкільних поборів

_gorlinПочав працювати телефон довіри для батьків, які стикаються з вимаганням з боку керівництва шкіл та дитсадків, тиском або дискримінацією дітей за будь-якою ознакою та інших порушеннях в роботі дитячих закладів. Дзвонити на гарячу лінію можна з 9 до 17:30, дзвінки анонімні і безкоштовні, номер телефону - 0 800 300 057.

Влітку 2016 року було створено робочу групу, мета якої - знайти оптимальну схему фінансування шкіл з міського бюджету, мінімізувати вкладення батьків і зробити процес фінансування шкіл прозорим і контрольованим. Одним з ноу-хау, запропонованих активістами, є впровадження унікальної платіжної платформи EduPay, розробленої харківськими IT-фахівцями, покликану виключити корупційну складову в розрахунках з навчальними закладами. Ця платформа ще не охопила всі регіони України. А батьки вже зараз стикаються в тій чи іншій мірі з тиском в школах.

"Тиск шкільного керівництва на батьків - досить болюча тема, багато батьків скаржаться, але в суди або в райвно зазвичай ніхто не звертається - бояться того, що школа почне дискримінувати чи виживати дитини зі школи / класу. Тому напередодні нового навчального року був організований телефон довіри для батьків, зателефонувавши за яким, можна повідомити про факти вимагання грошей представниками навчальних і дошкільних закладів та інших порушеннях, а також можна отримати кваліфіковану юридичну консультацію, як діяти в подібній ситуації ", - зазначила керівник проекту Edupay Тетяна Єфімова.

Джерело

Comments: