Шарівський палац вирішено відновлювати

Харківська обласна рада ініціював відновлювальні роботи в Шарівському палацово-парковому комплексі в Богодухівському районі.  Про це повідомили в прес-службі облради.

За його словами, першим кроком має стати оформлення проектної документації на загальну суму майже 1,3 млн. Грн., Без чого відродження комплексу як об'єкта культурної спадщини буде неможливим. На минулій сесії Харківська обласна рада прийняла Програму економічного і соціального розвитку області на наступний рік, де передбачено розробку історико-архітектурного опорного плану селища Шарівка і виготовлення облікової документації для занесення палацово-паркового комплексу "Садиба" до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

"В іншій обласній програмі, спрямованої на ефективне використання майна спільної власності громад області, також передбачається розробка науково-проектної документації на попередні роботи, зокрема на оцінку технічного стану, визначення першочергових протиаварійних робіт - 190 тис. Грн. - і підготовку проектно-кошторисної документації, а також на початок виконання цих робіт - 810,0 тис. грн. ", - повідомив Чернов.

За його словами, облрада активно шукає реальних інвесторів і меценатів як в Україні, так і за кордоном, щоб залучити кошти для подальшої реставрації будівель палацу.

Голова облради зазначив, що необхідні роботи були проведені і в зв'язку з минулим призначенням замку - колись в ньому знаходився санаторій для хворих на туберкульоз.

"Останню фазу дезінфекції вже провели як в приміщеннях колишнього диспансеру, так і на прилеглій території. Тому тепер відвідувачам палацово-паркового комплексу інфекція не загрожує", - запевнив Чернов.
Також голова облради розповів про плани по реалізації потенціалу Шарівського замку не тільки як палацово-паркового комплексу, але і як культурно-історичного об'єкта.

Джерело

Comments: