У Краматорську представили стратегію роботи з внутрішньо переміщеними особами.

краматорБільшість переселенців очікують підтримки від держави або волонтерів, але не шукають ресурси самостійно. «Ми хочемо умовно мотивувати переселенців, показати що саме від них багато що залежить, вони вміють і можуть самостійно інтегруватися і стати успішним у своїй діяльності».

Основною місією стратегії є створення єдиного інформаційного порталу у вигляді сайту для внутрішньо переміщених осіб, на якому буде зібрана вся необхідна для них інформація. Внутрішньо переміщені особи найчастіше черпають інформацію з вуст в уста, або ж завдяки локальної преси.

Іветта Делікатна, яка з самого початку робота над проектом і займається проблемами переселенців розповіла, що тема переселенців піднімається вкрай рідко. Інтернет-ресурси міністерств не сприймаються, у сайтів громадських організацій досить низька відвідуваність, місцеві ЗМІ приділяють недостатню увагу проблемам внутрішньо переміщених осіб, а якщо і приділяють, то суб'єктивно подають інформацію про переселенців.

«Тільки 15% журналістів особисто контактують з ними, всі інші можуть подавати інформацію навіть не знаючи суть проблеми».

В кінці обговорення представники громадських організацій та журналісти піднімали питання з приводу якнайшвидшого відновлення інформаційного мовлення в «сірій зоні», а також про відновлення телевежі на горі Карачун, яка на їхню думку є "справжнім символом".

Джерело

Comments: