Знову про сланцевий газ. Назви населенних пунктів не разголошують.

shell02Нідерландська компанія Yuzgas виграла конкурс на реалізацію проекту видобутку сланцевого газу на Юзівській ділянці, частина якого знаходиться в Харківській області. Про це повідомили в НАК "Надра України", дочірня компанія якої "Надра Юзівська" володіє площею. Раніше розробляти Юзівську площу планувала нідерландсько-британська нафтогазова компанія Shell.

За даними НАК, переможець конкурсу зобов'язався інвестувати кілька сотень мільйонів доларів в геологічне вивчення Юзівської ділянки (близьку за обсягами буріння до запропонованої Shell в 2012 році), а також сплатити в держбюджет бонуси комерційного виявлення і розробки.

PS. "Надра Юзівська" створена для реалізації угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах Юзівської площі. У січні 2013 року було підписано угоду про розподіл вуглеводнів Юзівської ділянки між Кабінетом міністрів України, компанією Shell і "Надра Юзівська". У разі успіху пошукових робіт очікувалося подвоєння обсягів видобутку газу в Україні. Shell проінвестувала в пошукові роботи кілька десятків мільйонів доларів, але через АТО з 8 вересня 2015 року вийшла угоди.

Джерело

Comments: