Школярі Балаклійщини щедрували в РДА

Балаклея Шедривки13 січня, напередодні Нового року за старим стилем, традиційно святкується Щедрий вечір та свято Маланки. І так само традиційно вже кілька років поспіль на свято Маланки, щедрувальники зі шкіл Балаклійщини відвідують районну державну адміністрацію.

    Сьогодні також у райдержадміністрації звучали українські щедрівки. Святковими обрядовими піснями діти Балаклійської дитячої музичної школи, Борщівського навчально-виховного комплексу та Балаклійської ЗОШ №3 привітали голову районної державної адміністрації Степана Масельського з новорічними та різдвяними святами.

    У свою чергу очільник району щиро подякував школярам, побажав дітям миру, міцного здоров’я, здійснення найзаповітніших мрій та вручив їм солодощі. Також щедрувальники завітали і до підприємств, установ, організацій міста та району.

   Свято Маланки відзначають напередодні Нового року за старим стилем, (13 січня),  ще його називають Щедрим вечором, або Щедрою (Другою) кутею. Це - залишок стародавнього, імовірно, дохристиянського звичаю. За християнським календарем, 13 січня - день преподобної Меланії Римлянки. Цього вечора молодь та діти не лише щедрували, а також водили "Козу", основні дійства належали парубочим і дівочим Маланкам. Ватаги щедрувальників у карнавальних костюмах з музиками ходили від хати до хати. Серед гуртів переважали парубочі громади ряджених, окремо ходили і гурти дівчат. Для щедрувальників, як і для колядників, не існувало статевих обмежень, проте дівоча Маланка здебільшого щедрувала під вікнами, а гурти ряджених парубків просилися до хати.

Джерело

Comments: