Зачаровані “Шарівським дивокраєм”

шарівка

Розжарене сонце пекло нестерпно. Здавалося сховатися від ньо­го й отримати ковток живодайної прохолоди не вдасться ніде. Та нас, учасників художньої самодіяльності Сковородинівського сільського клубу, Одноробівського та Пролетарського (село Феськи) СБК 16 липня очікував приємний сюрприз у Шарівці. Білосніж­ний, наче лебідь, «цукровий» палац неймовірної краси, мальов­ничий древній парк... Ми розмістилися в тіні віковічних дерев, відчу­ли себе частинкою великої української сім'ї, яка вміє красиво й цікаво відпочивати, поспілкувалися з чудовими людьми, набра­лися позитивних емоцій. Нас вразила схожість навколишніх пей­зажів з мальовничими схилами парку рідної Сковородинівки.

Делегацію Золочівщини очолював голова райдержадміністрації Ігор Ми­колайович Гурін. Вій привітав сусідів із започаткуванням заходу та висло­вив враження про побачене. За по­їздку ми вдячні директору ПрАТ «АФ імені Г.С.Сковороди» Миколі Івано­вичу Куценку.

Неймовірної краси місцевість вперше приймала учасників районного пісен­ного фестивалю «Шарівський дивокрай». Таку велику кількість святкового люду палац і парк, напевне, не бачили з часів, коли його власник Кеніг влаш­товував у замку світські прийоми. І за­раз кожен присутній почувався тут ком­фортно. Організатори заходу: Богодухівська райдержадміністрація, голо­ва Володимир Анатолійович Шаров, Богодухівська районна рада, голова Сергій Федорович Панов, Шарівська селищна рада, де господа­рює Анатолій Олександрович Ба­бак, зробили все можливе, аби ста­лося справжнє свято. їхні вітання зву­чали щиро, тепло, з упевненістю, що фестиваль стане традиційним.

Від Володимира Анатолійовича я до­відалася, про величезну спонсорську підтримку з боку Олександра Олек­сійовича Скорика, генерального ди­ректора ТОВ «М'ясний м'ясокомбінат», а також сільгосппідприємств КСП «Балабанівське», яке очолює депутат Хар­ківської обласної ради Ольга Воло­димирівна Львова, та ТОВ «Трайгон Фармінг Харків» (керівник Костян­тин Михайлович Касьяненко).

Наводили порядки в замку та на території парку усім миром: праців­ники районних організацій і установ, місцеві жителі, провівши кілька толок. Приємно було мандрувати сюди рівною, мов стрічка, дорогою, яку відремонтували дорожники філії «Богодухівський райавтодор» на чолі з І.В.Бурагою.

На тлі зелені парку яскравими квіта­ми виглядали барвисті українські ви­шиванки: різнопланові концертні ко­стюми артистів, вбрання глядачів. На алеї майстрів були представлені ре­месла, притаманні нашому, щедро­му на таланти, народу. Свої вироби пропонували ковалі, гончари, май­стри прикладного мистецтва. Гості могли обрати національні сувеніри за вподобаннями. На всю округу роз­носилися пахощі кулішу.

З різних куточків парку лунали зву­ки пісень. Учасники фестивалю зма­галися у майстерності з голосистим птаством.

Сковородинівські аматори прагну­ли вразити глядачів, вони серйозно готувалися до виступу. І їм вдалося зачарувати вибагливу публіку, серед якої були представники з усіх куточків Харківщини, делегації із Франції, Англії та В'єтнаму. Ми теж із насолодою спостерігали за дійством під назвою «Україна - велика родина», яким кра­сиво керувала неперевершено веду­ча гала-концерту, директор Богодухівського РБК, талановита Наталія Григорівна Церковна.

Справжньою родзинкою свята став виступ лауреата багатьох пісенних конкурсів і фестивалів Андрія Піхи й ансамблю «Два кольори».

Час промайнув швидко. На згадку про фестиваль кожен учасник отри­мав диплом, а також сувеніри із зоб­раженням шарівського дивокраю (палацу та парку) від Олександра Скорика.

Свято у Шарівці, приурочене 25-тій річниці Незалежності нашої держави, показало нашу єдність і та­ланти нашого народу. Воно стало можливим завдяки тим, хто сьогодні захищає нашу Україну від ворога. Організатори запросили на захід та надали слово воїнам АТО. Сергій Пономаренко (позивний Хохол) висловив добрі слова на адресу ке­рівників району Володимира Шаро­ва, Сергія Понова та свого друга Олександра Скорика та величезну волонтерську допомогу, від коман­дування 92-ї омбр вручив їм По­чесні грамоти.

Найкращі враження про це краси­ве творче дійство висловив наш зем­ляк, перший заступник голови Харкі­вської обласної ради Віктор Мико­лайович Коваленко. Він завірив, що зробить все можливе задля того, аби Шарівський замок та парк стали місцем, яке з радістю відвідуватимуть туристи з усього світу.

Ми з радістю, що межувала з лег­ким сумом, і теплотою в серці повер­талися додому. А ще з упевненістю: наступного року обов'язково приїде­мо сюди знову. Задля того, аби по­ринути в красу і чарівність шарівсь­кого краю та стати співучасниками прекрасного. Самим же наповнити ним власні душі.

Валентина ГОНЧАРОВА,

депутат Беликорогозянської сільської ради,

голова постійної комісії з питань культури,

освіти та медицини,

завідуюча Сковородинівською

бібліотечною філією

Джерело

 

Comments: