Композиція, яка має стати окрасою Куп’янська

skulpturaУ наступному році знаменитому  скульптору-мікромініатюристу, нашому земляку Миколі Сергійовичу Сядристому виповнюється 80 років.

До цього ювілею ініціативна група, яку очолює Лідія Моргунова, має намір встановити в Куп’янську скульптурну композицію, присвячену творчості великого майстра і громадянина. Сам Сядристий бачить майбутню скульптуру у вигляді босоногого сільського хлопчини, який простує у світ незнаними стежками по кам’яним брилам. На брилах буде написано строки з його поезій, а між ними мають рости кущі терну. Саме так запропоноував втілити цю ідею архітектор Анатолій Гайдамака.

Якщо все задумане художником вдасться втілити в граніті та бронзі – це буде справжнім мистецьким шедевром і окрасою Куп’янщини.

Ось як говорить Микола Сергійович: « У мене часто запитують: Що потрібно знати, щоб виконувати надтонкі роботи?. І я майже стандартно відповідаю: Треба мати певні пізнання і досвід у малюнку, композиції і пластиці. Необхідно знати бездоганно властивості всіх матеріалів, які доводиться використовувати в роботі, а також добре володіти своїм тілом, щоб виконувати між ударами серця особливо тонкі рухи руки, в якій знаходиться той чи інший інструмент Але якщо говорити коротко і більш глибоко, то, звичайно, творча і психологічна основа будь-якого художника знаходиться в глибинах його дитинства».

Це авторський ескіз  майбутньої композиції від Анатолія Гайдамаки з автографом Миколи Сядристого, що планується встановити у Шевченківському сквері Куп’янська.

Джерело

Comments: