Куп`янське товариство рибалок – найдійовіше об’єднання громадян

kupyanskВ суботу 3 грудня в міському будинку культури відбулися чергові збори Куп’янського міжрегіонального товариства рибалок “Оскіл”.

Голова товариства Олександр Ляшенко відзвітував про хід реєстрації товариства, про виконані заходи по зарибленню Оскола, про хід боротьби з браконьєрами.

Найбільше браконьєрських сіток виявлено в Осколі вздовж селища Купянськ-Вузловий. А оскільки там найвужча ділянка річки, то ці злочинці не дають проходити рибі ні вверх, ні вниз по течії. Всі браконьєрські знаряддя мають занадто дрібні вічка, і знищують всю рибу.

Втім боротьба з сітками під час нересту принесла свої результати, за літо в річці розвелося дуже багато малька. Втім боротьбу припиняти неможна.

Було наголошено, що ці роботи будуть проводитися й наступного року. Взимку планується провести 2 змагання по підльодному лову риби. А ще буде проведено рейди по виявленню і зимових браконьєрів.

Члени товариства мають заплатити 50 грн. вступного внеску, а також 240 грн. щорічного внеску. Для пенсіонерів та учасників АТО щорічний внесок зменшено на 50%.

Потрібно також здати фотографію на членський квиток. Всі організаційні питання можна задавати за телефоном 066 524 31 94

А ще товариство запрошує всіх, кому не байдужа доля нашого Оскола надавати благодійні кошти на закупівлю мальків риби та на пальне для рейдів.

Один з засновників товариства Микола Маслій розказав про тонкощі проведедння рейдів і про плідну взаємодію з поліцією, яка оперативно реагує на всі повідомлення про браконьєрські злочини. А ще привернув увагу сільських та районних рад, що вони мають своїм рішенням чітко визначати межі дії дозволів вилову риби для промислових рибалок. Микола Миколайович наголосив, що кожний громадянин України має право на безкоштовну риболовлю з берега однією вудкою на любій водоймі, не залежно від того, є там орендарі чи ні.

Ще було відзначено перемогу колег активістів із села Московка, які змогли відібрати свій громадський ставок у безсовісного діляги, що самовільно його привласнив. Присутні на зборах представники громади села повідомили, що вони провели очістку занедбаного “орендарем”ставка від великої кількості дохлої риби. провели обеззаражування води. Головною проблемою ставка наразі є відпочивальники, що ведуть себе по-свинському і не прибирають за собою сміття.

Депутат міської ради Сергій Гриценко закликав учасників зібрання розробити програму захисту рибних ресурсів та довколішнього середовища, щоб затвердити її міською радою. А ще потрібно постійно збільшувати ряди захисників Оскола.

Про особливості захисту риби та й рибаків у зимовий період розповіла давній активіст рибоохорони, представник нашого товариства в Борівському районі Юлія Колєснікова. Вона наголосила про те, що взимку категорично заборонено ловити рибу в зимувальних ямах, місцях масового скупчення риби у заглибленнях дна річок і озер. Штраф за це становить від 34 до 170 грн. з конфіскацією знарядь ловлі.

DSC04406

Наказом Харківрибоохорони Державного агенства рибного господарства України від 25 жовтня 2016 р. до переліку основних місць зимівлі риби в області, входять зимувальні ями на Оскільському ( колишнє Червонооскільське) водосховищі.

Ось де забороняється вилов риби з 01. 11. 2016 року до закінчення зимового періоду:

  • Район Лозівської затоки, ділянка по колишньому руслу Оскола перед входом в Лозівську затоку площею 20 гектарів, довжиною 1 км. і шириною 200 метрів.
  • Район Крейдяної гори, ділянка по колишньому руслу Оскола площею 10 гектарів,
  • Акваторія водосховища біля села Комарівка на ділянці вздовж правого беоега в районі колишнього русла Оскола, площею 10,5 гектарів, довжиною 700 метрів і шириною 150 метрів.
  • Акваторія водосховища в районі 500-метрової забороненої зони Оскільської греблі вздовж правого берега, площею 5 гектарів, довжиною 500 метрів і шириною 100 метрів.
  • Навпроти бази «Блакитна хвиля» вздовж правого берега по колишньому руслу річки Оскіл, площею 12 гектарів, довжиною 1800 метрів і шириною 150 метрів.
  • В районі села Новоплатонівка вздовж бази відпочинку «Світло шахтаря» площею 2 гектари,
  • Поблизу села Лісна Стінка ділянка площею 4 гектара, довжиною 200 метрів і шириною 400 метрів.

Нагадуємо, що протягом всього року забороняється вилов риби і раків від гирла Оскола до греблі Оскільської ГЕС.

Джерело

Comments: