Висвітлення теми ОСББ в Куп’янську

osbbЗала кафе “Наталі” була переповнена зранку. Втім люди прийшли туди не відпочивати, а працювати.

В рамках програми “Допомога у створенні Обєднань співвласників багатоквартирних будинків”, пройшов семінар для ініціативних груп, які вже створили ОСББ і які лише роздумують над його створенням у власних будинках. А ще вчилися міські депутати і представники міської влади.

Цю програму розробили Міжнародний республіканський інститут підтримки демократії у всьому світі IRI і американська агенція USAID.

Тренери проекту Галина Когут і Вадим Литвин провели перший, ознайомчий семінар, де розповіли про загальну ситуацію зі створенням ОСББ в Україні і про законодавчу базу, яку необхідно знати всім людям, що живуть у багатоквартиних будинках.

Головними меседжами, який мають підштовхнути мешканців всіх 300 багатоквартирних будинків Куп’янська до створення об’єднань є таким :

– Ми бідні, бо надто багато споживаємо енергоресурсів і не маємо коштів ні на що інше.

– Ми й досі живемо в ілюзії, що хтось колись прийде і відремонтує наші будинки.

Не варто розраховувати на бюджетні гроші, адже це кошти всіх платників податків, а серед них всього  близько 40% живе в багатоквартирний будинках. І чому держава та громада мають забирати гроші з тих, хто живе в приватних будинках і віддавати їх на ремонт багатоповерхівок?

Як визначає Цивільний кодекс України: “На власника покладається тягар утримання його майна”.

І чим швидше мешканці багатоквартирних осель це зрозуміють, тим швидше в їхньому будинку почнуться позитивні зміни. Оскільки переважну більшість квартир приватизовано, то як і у всьому світі, приватне житло має ремонтуватися за кошти власників, тобто нас. А за частину неприватизованих квартир все одно мають платити їх мешканці, які загалом просто орендують квартиру у громади.

По всій Україні люди звернули увагу, як цього року заворушилися всі ЖЕКи і стали робити трішки краще ніж раніше. Експерти пов’язують це з тим, що вони злякалися, що будинки тепер за законом можуть відмовитись від їх послуг і обрати собі інших виконавців. І наразі для мешканців дуже важливо знати свої права і мати важелі впливу на керуючі компанії або ЖЕКи.

Семінар був дуже повчальним. Втім програма передбачає ще три таких великих семінари, які буде проведено протягом січня-березня 2017 р. і на яких буде надано більш детальну інформацію про практику роботи і окремих ОСББ, і їх асоціацій.

Джерело

Comments: