За законом Савченко, Куп’янський суд випустив терориста

mina-777x437Минулого 2015 року, теж у грудні, ми повідомляли про те що Харківська обласна прокуратура передала до суду, справу двох мерзотників, які хотіли скоїти підрив залізничної колії поблизу села Грушівка.

39 – річний військовий, який помішаний на ідеї путінської «новоросіїї», разом зі своїм 40-річним поплічником, влітку цього року вирішили дестабілізувати обстановку в місті і підірвати залізничну колію на перегоні Харків- Куп’янськ.

Цілий рік справа лежала в суді, терорист сидів в слідчому ізоляторі, і весь цей рік “клацав” лічільник “закону Савченко”, коли день у сізо рахується за два.

І ось, лише 14 грудня 2016 Куп’янський міськрайонний суд виніс обвинувальний вирок місцевому жителю, який намагався влітку минулого року підірвати залізничний міст над р. Піщанка, яким перевозили українську військову техніку в зону проведення АТО.

«Визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.15 год. 1 ст. 258 (закінчений замах на теракт – ІФ) КК України та призначити покарання із застосуванням ст.69 КК України у вигляді 3 років 20 днів позбавлення волі без конфіскації майна, що є особистою власністю обвинуваченого», – йдеться у вироку, розміщеному на сайті єдиного держреєстру судових рішень.

Як зазначено в мотивувальній частині документа, чоловік вирішив підірвати міст, оскільки дотримувався проросійських поглядів і не підтримував проведення антитерористичної операції.

Він попросив допомогти влаштувати вибух свого знайомого. Однак той, коли усвідомив серйозність намірів товариша, поінформував про його плани СБУ. Було ухвалено рішення про проведення негласної слідчої дії – контролю за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту.

Реалізувати свої плани обвинуваченому не вдалося із незалежних від нього причин, оскільки в рамках проведення негласної слідчої дії йому передали не справжній вибуховий пристрій, а імітаційний засіб у вигляді протитанкової армійської міни ТМ-62М з приєднаним до неї мобільним телефоном. Співробітники спецслужби затримали обвинуваченого на місці злочину, одразу після встановлення пристрою.

Суд визнав пом’якшувальною обставиною щире каяття обвинуваченого і його активне сприяння розкриттю злочину. З урахуванням цього, а також того, що в обвинуваченого літня мати, а сам він страждає двосторонньою базальною пневмонією суд дійшов висновку про можливість призначення покарання нижче мінімальної межі, передбаченої законодавством.

Відповідно до ч. 5 ст. 72 КК України (т.зв. закон Савченко) попереднє ув’язнення (з 4 грудня 2015 р. до 14 грудня 2016 р.) було зараховано в термін відбування покарання за формулою день за два.

«Відповідно до ч. 5 ст. 72 КК України зарахувати у термін відбування покарання попереднє ув’язнення з розрахунку: один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі, звільнивши обвинуваченого від відбуття покарання у зв’язку з відбуттям терміну покарання. Звільнити з-під варти із зали суду», – йдеться у вироку суду.

Вирок може бути оскаржено в апеляційному порядку.

Джерело

Comments: