Жадан завітав до Первомайського

Напередодні свят місто Первомайський відвідав відомий український поет і прозаїк Сергій Жадан.

Зустріч читаючої інтелігенції міста і творчої молоді з живим класиком української літератури була організована Первомайським міським відділом культури.

Знайомство письменника з містом Первомайським почалося в хабі «Комора», де зібралися співробітники та читачі центральної бібліотеки, представники молодіжних організацій та ЗМІ.

Сергій Жадан в декількох словах розповів свою біографію: народився на Луганщині в місті Старобільську, закінчив Харківський національний педагогічний університет імені Сковороди, після - аспірантуру, викладав на кафедрі української та світової літератури ХНПУ, живе в Харкові. «З 2004 року я офіційний безробітний», - зіронізував Жадан, додавши при цьому, що з тих пір має можливість в будь-який час вільно їздити по різних містах України. Разом з тим, гість з жалем зазначив, що в місті Первомайському досі йому бувати не доводилося, і висловив надію, що це не остання зустріч.

Виявивши свої книги, принесені з фонду бібліотеки, автор розповів, про те як створювалися окремі його твори і прочитав кілька своїх віршів.

Зупинився він також і на останньому своєму романі, який називається «Інтернат». В основу твору лягли події навколо військової операції в 2015 році, коли українські військові залишали Дебальцеве. Головний герой роману, 30-річний учитель Паша, спостерігає як лінія фронту наближається до його дому, але до останнього намагається залишитися в стороні від того, що відбувається. Проте, йому доводиться перетнути лінію фронту, щоб забрати з інтернату 13-річного племінника і повернутися з ним назад. Протягом цих кількох днів герой змушений визначитися, хто для нього «свої».

Джерело

Comments: