Африканська чума свиней у Дергачівському районі

ЧУмаУ с.Білаші Дергачівського району зафіксовано випадок африканської чуми свиней. 11 січня у дворі місцевого жителя загинула одна тварина, повідомляється в оперативному зведенні на сайті Харківської облдержадміністрації.

Господар виявив в своєму приватному господарстві труп свині, про що повідомив у Держпродспоживслужбу Дергачівського району. Згідно з результатами лабораторних досліджень, було виявлено ДНК вірусу АЧС.

На території с. Білаші (18 дворів) з 12 січня встановлено карантин. Крім того, визначено відповідні зони проведення карантинних та протиепізоотичних заходів (I-й радіус - 3 км: забій та спалювання свиней на території Дергачівської міської ради, II-й радіус - 3-5 км: забій свиней без права вивезення, але з дозволом на переробку; III-й радіус - 5-20 км: протиепідемічний нагляд із забороною вивезення свиней).За участю Нацполіціі і Держспоживслужби в Харківській області забезпечені карантинно-дезінфекційні бар'єри на основних автошляхах. Проводиться робота по облаштуванню ветеринарно-поліцейського поста.У ліквідації надзвичайної ситуації задіяно 15 осіб та 3 одиниці техніки.

Джерело

Comments: