Бахмут. Педагоги на шляху до змін

pedagogyВчителі двох бахмутських шкіл стали учасниками українсько-литовського проекту «На шляху до змін».

В рамках проекту в кінці жовтня вони побували в Києві на Міжнародній конференції «Трансформація освіти. На шляху до миру і соціальних змін в Україні». Педагогі України і Литви, міністри освіти і науки декількох стан, вчені та громадські діячі представили результати першого в Україні проекту підвищення кваліфікації педагогів. Мета програми полягає в цілісному інтегральному розвитку особистості, встановлення діалогу про значення освіти для майбутнього країни між зацікавленими сторонами освіти: державою, міжнародними експертами, донорами та громадськими організаціями.

Два дні працівники освіти обговорювали актуальні теми і для самої системи освіти і для України. «Освіта 2030 - бачення для України в європейському контексті», «Педагогіка партнерства: синергія рівноправного партнерства в педагогіці», «Проекти громадських організацій як джерело інновацій в освіті», «Інтегральна педагогіка: методологія, яка з'являється», «Досягнення соціальних змін через освіту »- основні модулі робочої зустрічі.

Пізнавальним для бахмутчан стало спілкування з гостями конференції. Серед них - Катерина Ясько (Україна), керівник проекту «Соціальна інтеграція через розвиток емоційного інтелекту і придбання навичок миротворчості в школах на сході України», Голова Правління ГО «Відкритий Дім», член Громадської Ради при МОН України, Мартін Хагстром (Швеція), Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні та Гинтарас Степонавічуса, Міністр освіти і науки Литовської республіки.

Лілія Гриневич представила Концепцію «Нової Школи» та відповіла на питання вчителів.

Педагоги Бахмута презентували свої проекти та напрацювання, а також взяли участь у тематичному обговоренні в групах учасників проекту «На шляху до змін». Разом з Валдасом Янкаускас, Іоланта Маркевічене, Далею Навікьене обговорювали теми «Подальший розвиток діяльності в рамках проекту» «На шляху до змін. Ініціатива, яка могла б бути реалізована в школах», «Проекти, які заохочують співпрацю між школами та іншими організаціями (підприємствами, органами державної влади, організаціями громадянського суспільства)», «Шляхи обміну новим досвідом, накопиченим в ході проектної діяльності з школами, які не що беруть участь в проекті».

Джерело

Comments: