Дзвони добра і надії

30889482764_9809ffebcb_b-1

День святого Миколая, 19 грудня, ознаменував початок низки світлих новорічних і різдвяних свят. Традиційно він є для команди Віктора Остапчука другим «днем захисту дітей», коли діти, які потребують особливого піклування, отримують солодощі, а школи, садки, дитячі відділення медзакладів - необхідні подарунки.

Протягом двадцяти років на День святого Миколая Віктор Остапчук їздить у гості до вихованців Люботинської школи-інтернату, де він є почесним головою опікунської ради, а також інших спеціалізованих шкіл, щоб привітати дітей та вручити подарунки.

А після обрання народним депутатом він узяв під свою опіку ще більше дітей. Ось і на честь нинішнього свята командою Віктора Миколайовича було підготовлено більше п'яти тисяч дитячих солодких наборів, які отримали діти-сироти Борівщини, Ізюмщини, Куп'янщини, Шевченківщини і міста Люботин, діти з сімей воїнів АТО, вихованці Ізюмського дитячого будинку і Куп'янської спеціалізованої школи-інтернату, маленькі пацієнти деяких лікарень (у тому числі соматичного відділення в Ківшарівці) тощо.

Звичайно, особисто передати всі підготовлені подарунки народний депутат не в силах, проте День святого Миколая він традиційно зустрічає з дітьми. Наприклад, у позаминулому році Віктор Миколайович побував у Ізюмській дитячій поліклініці, у якій з його допомогою було виконано ремонт. У минулому році - в селі Подоли та місті Куп'янськ, де відкривав нові ігрові майданчики, ну а в цьому році відвідав дитячий сад села Горохове Борівського району, подарував костюми Діда Мороза і Снігуроньки, а малюкам - «миколайчики».

Побував Віктор Миколайович і в селищі Ківшарівка. Тут, у місцевому Палаці культури ім. Кошелєва, під егідою народного депутата на честь Дня святителя Миколая пройшов традиційний благодійний спектакль, на який, як і минулого року, з'їхалося більше тисячі дітей з усього округу. Дітлахам подарували чудову казку «В поисках утраченного волшебства» і солодощі.

Цього ж дня в Ківшарівці відбулася ще одна подія, по-справжньому знакова - освячення нових дзвонів храму святих Петра і Февронії. Цей храм, побудований за допомогою Віктора Миколайовича два роки тому, став місцем тяжіння для ківшарян, справжнім духовним центром селища. А цієї осені тут зведено дзвіницю (залишилося завершити лише деякі роботи, які були припинені через морози). Церковні дзвони були доставлені з Луцька в кінці листопада.

Архієпископ Ізюмський і Куп'янський Єлисей, який звершив Божественну літургію в храмі святих Петра і Февронії, після богослужіння освятив дзвони. А потім у храмі, у присутності сотень парафіян, владика Єлисей з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія вручив В.М. Остапчуку орден святого благовірного князя Київського Ярослава Мудрого. За труди на благо людей і відродження духовності нагородою Української православної церкви був відзначений також депутат Харківської обласної ради від селища Ківшарівка Вячеслав Чигрінов. Він отримав медаль рівноапостольного князя Володимира. А настоятель храму святих Петра і Февронії о. Микола був нагороджений відзнакою Ізюмської єпархії - медаллю Піщанської ікони Божої Матері.

Правлячий архієрей звернувся до всіх з повчальним словом, відзначив значущість правильного виховання дітей і сімейних цінностей, захисниками яких є святі Петро і Февронія. Також архієпископ Єлисей підкреслив важливість співпраці єпархії та народного депутата Віктора Остапчука. Одним із прикладів такої співпраці владика назвав організацію Архієрейської ялинки, ініціаторами якої кілька років тому були сам архієпископ Єлисей і Віктор Остапчук. Сьогодні це свято, що проходить в Ізюмі, вже стало традиційним і одним із найулюбленіших для дітвори округу. До речі, щороку цього дня понад дві тисячі дітей, перш за все соціальних категорій, отримують набори солодощів від народного депутата.

А тим часом над Ківшарівкою лунали густі звуки дзвонів. Кожен з почесних гостей і ківшарян міг підійти до дзвонів і долучитися до дійства. До речі, за твердженням фахівців, дзвін, який має ультразвуковий спектр більше 25 кГц, пригнічує хвороботворні бактерії і віруси, позитивно впливає на здоров'я людей, сприяє лікуванню від цілого ряду хвороб. Але, звичайно, головне його призначення - закликати на церковну службу, сповіщати про найважливіші події. З давніх часів церковні дзвони закликали також до захисту від пожеж або від ворогів-загарбників.

- Від щирого серця бажаю, щоб дзвони храму святих Петра і Февронії дзвонили тільки з доброго приводу, сповіщаючи про свята, перемоги, про відродження чудового селища Ківшарівка, - зазначив народний депутат України Віктор Остапчук. - А взагалі зведення дзвіниці - це черговий крок у реалізації нашого плану з будівництва в Ківшарівці реабілітаційного центру, де будуть зцілюватися душевні та фізичні соціальні недуги. Ми з владикою Єлисеєм ще в 2012 році запланували, що тут будуть храм, дитяча недільна школа, лікарня. Як бачите, поступово цей проект втілюється в життя.

Залишається додати, що на честь Дня святого Миколая, прийдешніх новорічних і різдвяних свят команда Віктора Остапчука традиційно приготувала для дітвори багато сюрпризів і подарунків. Наприклад, 6 січня понад дві сотні дітей округу побувають на унікальній новорічній виставі «Ялинка на воді» в басейні «Локомотив». У цій виставі беруть участь знамениті спортсмени, майстри синхронного плавання, яких знає весь світ, а також кращі артисти харківських театрів і цирку. Команда народного депутата повністю бере на себе всі організаційні питання - проїзд, придбання квитків та новорічні подарунки. Як завжди, за підтримки В.М. Остапчука 8 січня в Ізюмі пройде Архієрейська ялинка, відбудеться кілька дитячих спортивних турнірів.

Л. Двоскіна

Comments: