Експозиція Людмили Огнєвої в Краматорському музеї «Вишиття: з нами Україна і Бог»

1122

«Вишиття: з нами Україна і Бог» розповідає унікальну історію України в вишивці. Експозиція в Краматорському музеї історії міста зібрала лише малу частину робіт відомої майстрині Людмили Огнєвої. Радіофізик за освітою, вона багато років займається вивченням орнаментів вишивок.

Є автором понад 45 видань про несправедливо замовчуваних героїв українського минулого. Лауреат 5-го Всеукраїнського конкурсу вишитого рушника (2006) в номінації «Відродження традіцій». У 2016 році на Львівському форумі видавців її книга «Алла Горська. Душа українського шістдесятництва »/ Упорядник Л. Огнєва» отримала спеціальну грамоту.

На виставці в Краматорську Людмила Огнєва презентувала фрагменти вишиванок від князів Київської Русі до героїв Майдану. Щоб точно передати орнаменти вишиванки, наприклад, Княгині Ольги, Тараса Шевченка, Лесі Українки та інших відомих особистостей, Людмила Родіонівна вивчала архівні документи, потім на комп'ютері відтворювала малюнок і тільки потім бралася за нитки і п'яльці.

11_22

Частина експозиції присвячена донецькому Евромайдану, вона покликана розвіяти стереотипи щодо того, що Донбас неукраїнський. На відриті виставки прийшов керівник культурного об'єднання «Liberi Liberati» Максим Потапчук, який був серйозно поранений в Донецьку. Тепер його вишиванка і шапка - частина цієї виставки.

Крім жителів Донецької області, «вишиття» Людмили Огнєвої побачать по всій Україні - виставка об'їде багато міст.

Джерело

Comments: