На Близнюківщині фермера засудили на п’ять років

sudПрокуратура оскаржила в апеляції вирок Барвінківського районного суду Харківської області, вимагаючи більш суворого покарання для 61-річного раніше судимого фермера. Про це повідомили в прокуратурі Харківської області. За даними прокуратури, фермер підробив договір на користування землею.

Як розповіла начальник управління прокуратури області Тетяна Сотникова, в 2010 році Близнюківський районний суд визнав фермера винним в тому, що він самовільно зайняв 181 га земель державного резерву на території Алісовского сільської ради і засіяв їх.

Крім того, суд задовольнив позов прокурора про відшкодування понад 160 тис. Грн. збитків, завданих державі. Надалі на виконання рішення суду державний виконавець наклав арешт на урожай соняшнику і кукурудзи з незаконно засіяних земель. Однак, замість того, щоб відшкодувати завдані збитки, фермер приніс до суду підроблений договір, який давав дозвіл на обробку цих ділянок. На підставі документа суд зняв арешт з врожаю. Зловмисник реалізував його. Вирученими коштами розпорядився на власний розсуд.

Суд першої інстанції визнав чоловіка винним у шахрайстві і використанні завідомо підробленого документа (ч. 3 ст. 190, ч. 4 ст. 358 КК України) та призначив йому покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з випробувальним терміном 1 рік. Однак прокуратура області не погодилася із занадто м'яким покаранням і необгрунтованим звільненням засудженого від відбування покарання і звернулася до апеляційного суду.

Колегія судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Харківської області погодився з доводами апеляційної скарги прокурора і призначив зловмиснику 5 років позбавлення волі.

Джерело

Comments: