Нововведення — як переселенцям захищати свої права

09e14fa8c73c777c3e47428209843c05Ситуація з відновлення соціальних виплат для переселенців так і залишається напруженою. За словами представників харківського офісу «Адвокація та правова допомога ВПО», найголовніша проблема — перевірка переселенців за місцем реєстрації, адже більшість не проживає за вказаними адресами. Найбільше потрепають від колізій законодавства пенсіонери. Близько 60-ти людей щодня звертаються аби відновити пенсійні виплати. Нагадаємо, постанова Кабінету міністрів України № 365 проводить перевірки внутрішньо-переміщених осіб, які отримують будь-які соціальні виплати та пенсії. Згідно із новими процедурами cтворені робочі групи мають право перевіряти переселенців за місцем реєстрації, оцінювати матеріально-побутові умови і створювати акт на основі, якого і буде виноситися рішення про призначення соціальної допомоги і пенсії. На відновлення скасованих виплат тепер буде йти від 2-х до 6-ти місяців. Юристи наголошують аби переселенці не боялися відстоювати свої права і зверталися до суду аби відновити соціальні виплати.

Оксана Желанова, юрист Харківського офісу проекту «Адвокація та правова допомога ВПО»

Судебный путь является самым действенным несмотря на то что он трудоемок и он требует определенного времени. Акцентирую внимание на то, что суд принимает строну ВПЛ и открывает производство без судебного сбора, либо освобождая, либо определяя судебную рассрочку. 

Катерина Бабіч, представник Харківського офісу проекту «Адвокація та правова допомога ВПО»

При министерстве социальной политики создана рабочая группа, в которую входят различные общественные организации, готовят пакет изменений к постанове, очень надеемся на то, что Кабинет Министров проголосует.

Ірина Клименко

Читати оригінал

Comments: