У Барвінковому, на глазах у дітей, воєнком бився з директором музичної школи

НП сталася в місті Барвінкове на Харківщині. Посеред білого дня на очах у дорослих і дітей побилися місцевий воєнком Олександр Щиковська і директор музичної школи Петро Ткаченко. Предмет розбрату - повістка до військкомату для сина Ткаченко.

Педагог розповідає: 9 листопад близько 16.00 йому зателефонував чиновник з відділу культури і туризму. Попросив заїхати. Мовляв, з військкомату принесли повістку для Євгена (син Ткаченко, який є його ж підлеглих - викладає в музичній школі по класу фортепіано, - ред.).

«На порядку Женю просили з'явитися до військкомату сьогодні, 10 листопада, о 8 ранку. А у нас сьогодні свято - день працівника культури. Синові повинні були вручати грамоту, і я поїхав до військкомату, щоб домовитися про перенесення часу візиту », - каже Петро Ткаченко.

Чоловік зізнається: той жах, який йому довелося пережити за дверима військового комісаріату, тепер буде снитися в страшних снах.

«Заходжу - в кабінеті стоїть характерний запах алкоголю. Починаю бесіду, слово за слово - виникає суперечка на тему пияцтва. Військові вважають, що це я п'яний до них зайшов. Пропоную разом проїхатися до фахівців і пройти огляд на алкоголь, розвертаюся і йду до виходу з кабінету. Після цих слів воєнком озвірів і напав на мене зі спини. Посипалися удари в обличчя, по голові. До нього приєдналися інші співробітники військкомату, накинулися на мене натовпом », - розповідає Петро Леонідович.

Читайте також: Хлопець, за якого майже рік переживає весь Харків, вийшов в люди
За словами потерпілого, йому насилу вдалося вирватися, сісти за кермо автомобіля і приїхати на роботу. Однак через кілька хвилин розбирання продовжилися вже в музичній школі.

«У мене був урок, але довелося його перервати, бо в школі піднявся галас. Я спустився на крик, дивлюся - батько з закривавленим обличчям, всі бігають, метушаться. Тут стук у двері. Відкриваю - вриваються воєнком і його заступник. Воєнком хапає мене за шию, починає душити і тягнути на вулицю. Я вириваюся, мене б'ють в обличчя і по ребрах. Діти перелякані, батьки в шоці, всі кричать, воєнком кричить матом. У підсумку мені просто довелося втекти », - ділиться спогадами пережитого жаху Євген Ткаченко.

Молода людина говорить: від призову зовсім не ухиляється. У нього з дитинства проблеми з серцем, і в військкомат вже не раз приносили купу довідок, що підтверджують хворобу. Однак списувати його з рахунків військові вперто не хочуть.

Як наслідок, батько і син Ткаченко, а також колектив музичної школи написали заяви в поліцію.

Військовий комісар Барвінківського району запевнив «ГХ» - ніякої бійки насправді не було. Петра Ткаченко просто намагалися виштовхати з будівлі вонкомата.

«Він прийшов, на вході запитали паспорт. Він: який паспорт !? Ви ж мене знаєте! Пустили його, він з порога почав грубити, погрожувати, що знищить мене, посадить, що я не буду служити ... Його молодший син не перший рік ухиляється від призову. Більш того - не хоче пройти медкомісію. У минулому році за ухилення від служби на нього завели кримінальну справу, яке в підсумку закрили з незрозумілих причин. Це дуже скандальна людина, я давно його знаю і побоявся б навіть руки з кишень витягати, яка там бійка! Він скандалив, і співробітники просто виштовхали його за територію. Я переживаю такий стрес - не передати словами. І зараз я повинен буду відповісти за те, чого не робив », - зітхає Барвінківський воєнком Олександр Щиковська.

Тим часом, потерпілий Петро Ткаченко каже: в день інциденту (четвер, 9 листопада) він хотів зняти побої, однак правоохоронці відмовилися дати йому направлення на судово-медичну експертизу. Мотивували тим, що слідчий був "на добі" і тепер йому не до писанини, треба відпочити. Слідом пригрозили: будеш обурюватися - взагалі до понеділка жодних направлень не дамо. Ткаченко побоюється, що за кілька днів синці зійдуть і фіксувати вже буде нічого.

У поліції Барвінкове пообіцяли: напрямок на експертизу побитий директор музичної школи отримає вже сьогодні, 10 листопада.

«Матеріал зареєстрований, справу розглядатимуть. Направлення на експертизу дамо, якщо не слідчий, то я особисто надрукую. І проконтролюю, щоб її провели сьогодні. Але, наскільки мені відомо, серед співробітників військкомату теж є постраждалі », - зазначив начальник слідчого відділу Барвінківського райвідділу Сергій Баранов.

Джерело

Comments: