У Краматорську освітлення вулиць переводять на сонячну енергію

kramatorskУ Краматорську завершується реалізація програми з переоснащення систем зовнішнього освітлення селищних вулиць світлодіодними лампами, які працюють від сонячної енергії.
На ці цілі з держбюджету, в рамках заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, Краматорську було виділено 5 млн. Гривень. Місцева влада миттєво оцінили всі можливі вигоди такого нововведення, але прийняли рішення «обкатати» його на кількох приміських селищах.
У підсумку, було придбано 168 стовпів з автономними світильниками, які було вирішено встановити на тих ділянках селищ Ясногірка, Біленьке, Шабельківка, Красногірка, Біленьке, Комишуваха, Привілля, Іванівка, Веселий і в мікрорайоні «Кондиціонер», куди з технічних причин звичайні види вуличних електрокомунікацій протягнути складно.

Установка світильників почалася відразу після їх прибуття в місто, причому представники турецької компанії-постачальника особисто прибули до Краматорська, щоб простежити за якістю монтажу. За словами турецьких представників, нові ліхтарі зроблені за системою окремих лід-світильників, при якій навіть якщо один чіп вийде з ладу - всі інші будуть працювати. Термін служби ліхтарів і панелей - 25 років, а акумуляторів до них - п'ять.

Нові світильники вже заробили на міських вулицях. Зрозуміло, є критики, які найбільше побоюються, що ліхтарі викличуть інтерес з боку вандалів і злодіїв. Побоювання цілком обгрунтовані, тим більше що і приводів для них більш ніж достатньо.
Однак нові світильники в місті вже працюють, і жителі міста ними задоволені. Мер Краматорська Андрій Панков вже дав розпорядження місцевим Міськсвітло передбачити можливість продовження програми з розширення досвіду на території міста.

Джерело

Comments: