У Вовчанську продовжують впроваджувати альтернативні види палива

kotelnayaЩорічно Україна споживає близько 35 мільярдів кубометрів газу, видобуває - близько 20 мільярдів. Урядом поставлено завдання - максимально скоротити різницю, замінивши природний газ альтернативними видами палива.

На шляху до енергонезалежності щорічно Україна скорочує кубометри газу, що споживається. Зокрема, проводячи заходи з енергозбереження. За підсумками минулого року Харківська область - друга, після Житомирської, щодо збереження енергоресурсів. У 2015 році за гроші інвесторів і обласного бюджету близько 70 котелень, що опалюють об'єкти соціальної сфери, перевели на альтернативні види палива, заощадивши близько 2,5 мільйонів кубометрів газу. У планах - будівництво міні-ТЕЦ в Куп'янську і Вовчанську.

Паралельно Вовчанськ потрапив в регіональний пілотний проект з переведення котелень об'єктів соцсфери з газу на тверді види палива - вугілля, дрова, пелети. На 17 об'єктів - школи, гімназії, ліцеї, садки, будинок культури, геріатричний пансіонат і кілька багатоповерхових житлових будинків з бюджетів всіх рівнів витратили понад 18 мільйонів гривень. У профільному управлінні обладміністрації кажуть, за попередніми підрахунками за опалювальний сезон заощадять півмільйона кубометрів газу, що в грошовому еквіваленті 3,5-4 мільйона гривень. Термін окупності нового обладнання близько чотирьох років.

Джерело

Comments: