Учасник АТО з Балаклії судиться з Міністерством оборони

БАЛАклея позов до судуУчасник АТО збирається відсудити у Міністерства оборони України близько 800 тисяч гривень за шкоду, завдану йому і його родині в результаті пожежі на території військової частини А-1352 в Балаклеї. Цієї суми, на думку чоловіка, повинно вистачити, щоб покрити матеріальні та моральні збитки, завдані після пожежі на складі боєприпасів.

За версією слідчих, на складі боєприпасів сталася диверсія, в результаті якої 373 будівлі постраждали - були частково або повністю зруйновані, а 93 сім'ї залишилися без даху над головою. Один з жителів містечка звернувся до Чугуївської правозахисної групи, щоб юристи допомогли йому скласти позов до суду.

- У ньому учасник АТО вимагає від Міністерства оборони України відшкодування матеріального збитку в розмірі 400 856,84 грн. Майже в ту ж суму він оцінив і свої моральні страждання, - кажуть правозахисники.

За їх словами, позивач воював на Донбасі, повернувся до дружини і сина до рідного міста, який незабаром опинився під ударом ...

- У той день в квартирі були вибиті стекла, впала стіна з гіпсокартону, в ванній кімнаті та кухні відпала плитка, пошкоджені міжкімнатні двері, холодильник. Крім того, "скажені" боєприпаси потрапили в гараж, в якому стояв "Mitsubishi Lancer", 2009 р.в., - продовжують юристи.

Правозахисники впевнені, це справа обіцяє стати прецедентом. Адже, крім цієї сім'ї, в Балаклії від вибухів боєприпасів з військового арсеналу постраждали сотні людей.

- Саме на Міністерство оборони України як центральний орган управління Збройними Силами України, покладено обов'язок здійснювати від імені держави управління військовим майном, в тому числі боєприпасами, які є джерелом підвищеної небезпеки, - говорить Роман Лихачов, адвокат Чугуївської правозахисної групи. - Хоча основною версією вибухів на Балаклійському арсеналі є диверсія, це аж ніяк не знімає з держави відповідальності за неналежне охорону і зберігання боєприпасів. І обов'язку виплачувати компенсацію за заподіяну цивільним збиток.

Джерело

Comments: