В Балаклії фінальна стадія розчистки від снарядів 200-метрової зони

БАЛ РоминСапери ГУ ГСЧС і військові експерти приступили до фінальної стадії "розчистки" від снарядів 200-метрової зони навколо Балаклеї.

Всього на розчищення Балаклеї працюють близько 580 чоловік. Поліція, ГСЧС, Міноборони, військова служба правопорядку, комунальники за допомогою 128 одиниць техніки розчищають останні гектари території.

"З 10 кілометрової зони навколо міста територію забруднення зменшили до двохсот метрів. Це коло 160 гектар. Сапери і рятувальники приступили до фінального розмінування цієї ділянки", - розповіла інспектор відділу зі зв'язків з громадськістю ГУ НП в Харківській області Олександра Алексєєва.

За її словами, випадки мародерства в місті припинилися. Всі вільні сили поліції зангімаются розкриттям вже скоєних грабежів.

У місті продовжує працювати Штаб з ліквідації надзвичайної ситуації на чолі з головою Балаклійської районної державної адміністрації.

"Укргазвидобування" завершила пускові роботи технологічного обладнання Шебелинського ГПЗ, всі технологічні установки працюють в штатному режимі.

Найбільша державна газовидобувна компанія "Укргазвидобування" завершила двотижневу ремонт і запустила в роботу Шебелинський газопереробний завод. Про це повідомляє прес-служба компанії. Читайте також "Укргазвидобування" планує відновити роботу Шебелинського ГПЗ 7 квітня "Укргазвидобування" після двотижневого планового ремонту Шебелинського ГПЗ 8 квітня завершила пускові роботи технологічного обладнання ... В даний час всі технологічні установки працюють в штатному режимі ", - йдеться в повідомленні. За інформацією прес- служби, в ремонтний період було проведено комплекс робіт по поточному технічному обслуговуванню, ревізії і ремонту устаткування, зокрема, очищення від відкладень, ревізія колонного, теплооб енного і сепарації обладнання заводу та інші роботи.

Після серії вибухів на складі боєприпасів в Балаклії Харківської області місто поступово повертається до нормального життя. Про це глава Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична розповіла в інтерв'ю.

Світлична зазначила, що наслідки катастрофи могли бути набагато серйозніше, оскільки недалеко від складу боєприпасів розташований молокозавод, де знаходилися ємності з хлором і аміаком.

"Це була однією з причин, чому я моментально прийняла рішення про евакуацію людей. Всі державні служби спрацювали на високому рівні - це була дуже масштабна евакуація, понад 20 тисяч людей. Особливо виділю роботу ГСЧС і керівництва Балаклійського району", - підкреслила вона.

"Головне, що все знали, як діяти. У нас в області досвідчена команда, а досвід, так би мовити, не остання річ. Як і належить для будь-якої адміністративно-територіальної одиниці, на випадок надзвичайної ситуації в районі був розроблений і затверджений план евакуації. автобуси, точки збору і прийому людей, фахівці, служби, хто куди рухається, хто кого зустрічає, хто що забезпечує - все знали, що і як робити. Адже мова йшла про тисячі життів. Я думаю, що автори диверсії не розраховували на згуртованість і скоординованість дій влади і суспільства ", - додала глава ОДА.

За її словами, зараз на місці події працює близько 500 будівельників.

"Ремонтуємо покрівлі та вікна, після буде виконаний більш складний капітальний ремонт будівель житлового фонду та соціально-гуманітарної сфери. Перший етап робіт уже забезпечений фінансуванням. На ці цілі з бюджетів різних рівнів уже направлено 112 мільйонів гривень. Потреба вище, і у нас є домовленість з КМУ про виділення додаткового фінансування. На сьогодні вже повністю відновлено газопостачання, електропостачання, водопостачання та водовідведення. У звичайному робочому графіку працюють магазини. Відновили навчальний процес школи. Балак лея повертається до нормального життя ", - підкреслила вона.

Світлична зазначила, що 29 березня, вже після диверсії в Балаклії, Радою Європи на засіданні в Страсбурзі було прийнято рішення про проведення Моніторингового комітету Конгресу регіональних і місцевих властей саме в Харкові.

"Це чіткий сигнал довіри до нашого регіону з боку міжнародних партнерів. Це чіткий сигнал з нашого боку всім ворогам: ми нікому не дозволимо порушити мир на нашій рідній землі", - уклала вона.

Джерело

Comments: