Водообмін Краснопавлівського водосховища


photo_big (1)З держбюджету Держводагентства України передбачено виділення 60 млн грн на оплату електроенергії для проведення водообміну Краснопавлівського водосховища. Також в червні цього року на реалізацію заходів по водообміну рішенням сесії обласної ради передбачено 1 млн 100 тис. Грн.

Заступник голови ХОДА Євген Шахненко проінспектував об'єкти водогосподарської системи Краснопавлівського водосховища. За його словами, на сьогодні Держводагентство надало до Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури ХОДА затверджений перелік матеріалів, необхідних для проведення підготовчих робіт для водообміну.

«Готуються документи для проведення конкурсних торгів на закупівлю матеріалів, а також проекти відповідних договорів. Планується укласти 15 договорів, у тому числі будуть здійснені державні закупівлі і по системі ProZorro », - повідомив заступник голови ХОДА Євген Шахненко, передає прес-служба ХОДА.

Також на нараді було відзначено, що згідно з регламентом експлуатації водосховища водообмін повинен здійснюватися Держводагентством України двічі на рік - навесні (після паводка) і восени. Однак в останні роки регламент не виконується. В останній раз водосховище поповнювалося дніпровською водою в листопаді - грудні 2013 року. Цього року водообмін запланований на жовтень - листопад.

Під час засідання Євген Шахненко заявив, що з метою недопущення надзвичайної ситуації з водопостачанням жителів Харківської області та Харкова облдержадміністрація вже готує звернення до Уряду України.

«У зверненні буде прохання про включення до Державного бюджету на 2017 рік відповідних коштів на проведення водообміну», - заявив заступник керівника області.

Довідка. Краснопавлівське водосховище є складовою частиною водогосподарської системи східної України і призначене для господарсько-питного водопостачання м Харкова і населених пунктів Харківської області, а також підтримки водності р. Сіверський Дінець. Через систему централізованого господарсько-питного водопостачання КП «Харківводоканал» з водосховища питна вода надходить в такі населені пункти Харківської області як м.Лозова, м.Первомайський, смт Краснопавлівка, сел. Покотилівка, сел. Високий, а також частково - в г. Харьков.

Читать оригинал

Comments: