Як зростуть ціни на газ, електрику та воду у 2017

taryfyУ 2017 року зростуть ціни на електроенергію. Таку заяву зробили представники національної комісії. Через підвищення ціни на світло також стане дорожче і вода. Через підвищення собівартості води стане дорожче і холодне водопостачання. Також в наступному році стане дорожче імпорт газу, а тому для населення тарифи також зростуть.

Справа в тому, що певна кількість газу везуть з Європи, а тому тарифи встановлюються відповідно до імпортним паритетах. Наприклад, навесні минулого року, коли Кабінет міністрів вирішив здійснити пересмотрение тарифів на газ, за тисячу кубометрів стали давати 185 доларів. Саме ця вартість бралася до уваги, коли розраховувалися тарифи для населення. У проекті бюджету на наступний рік закладено вартість газу в 245 доларів. До того ж, курс долара став значно вище.

Якщо газ подорожчає, то, відповідно, ціни на гаряче водопостачання і опалення також доведеться переглядати.
Кабінет міністрів встановлює виключно тарифи на газ, а ось за тарифи на інші комунальні послуги відповідає НКРЕКУ. Кожен постачальник самостійно розраховує вартість свого товару. Після цього розрахунки подаються в Національну комісію, яка повинна затвердити тарифи.

Наталья Рябчун

Comments: