Європейські партнери спрямують понад 100 млн євро на підтримку децентралізації в Україні

ulydУ Вінниці відбувся офіційний запуск українсько-європейського проекту «U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку».

15 вересня у презентації проекту взяв учать заступник голови ХОДА Михайло Черняк, а також голова обласної ради Сергій Чернов та координатор регіонального Офісу реформ і розвитку  Діана Баринова.

Захід відбувався за участю Комісара ЄС з питань європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнеса Гана, представників центральних органів влади, а також всіх регіонів України.

Як зазначив під час церемонії запуску програми Йоганнес Ган, українці вже сьогодні виграють від реформи децентралізації, зокрема, від зростання бюджетів на місцевому рівні. Програма «U-LEAD з Європою» дозволить розвивати цей успіх шляхом створення прозорої і підзвітної багаторівневої системи управління, яка реагуватиме на потреби громадян.

«U-LEAD» - це системний проект з практичним, а не декларативним виміром. Він стане своєрідним магістральним центром, який генеруватиме імпульси розвитку для всієї системи самоврядування», - підкреслив Йоганнес Ган.

Програму із загальним фінансуванням у 102 млн євро розраховано на чотири роки. ЇЇ основні напрямки – зміцнення кадрового потенціалу місцевого самоврядування та системна підтримка центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Зокрема, в рамках програми проводитимуться навчання місцевої влади на всіх рівнях, тематичні консультації для посадових осіб виконавчих органів влади, навчання з управління проектним циклом. У центрах надання адмінпослуг планується провести комплексні відновлювальні роботи, а також обладнати технікою понад 600 закладів.

У рамках презентації програми «U-LEAD з Європою» також відбулося підписання меморандуму про розвиток центру розвитку місцевого самоврядування між представниками Німецького товариства міжнародної співпраці, Мінрегіону та керівниками трьох Асоціацій міст України.

Джерело

Comments: