Аграрії побоюються. Посівна під загрозою через сертифікацію насіння

semenaУ зв'язку з тим, що Держсільгоспінспекція ліквідується і її місце займе сертифікаційне ДП, процес перевірки та сертифікації посівного матеріалу не буде відбуватися в період з 5 грудня по початок лютого. Це неприпустимо, тому що, на думку аграріїв, ставить під загрозу всю весняну посівну.

Представники ряду професійних аграрних організацій, які діють на території України, оприлюднили відкритого листа прем'єр-міністру, в якому просять не ставити під загрозу початок посівних робіт наступного року.

Згідно з тими даними, які представлені в зверненні, основна причина, по якій можуть зірватися посівні роботи - неможливість здійснити сертифікацію посівного матеріалу. Адже саме в зимові місяці її проводять найбільш активно. Причому сертифікується як український, так і покупної посівний матеріал.

Аграрії просять прем'єр-міністра прискорити процес вирішення проблеми і прийняти ряд заходів, які могли б зробити процес сертифікації безперервним. Зокрема, надати ДП максимум інформації про сертифікацію і забезпечити виконання функцій сертифікації Держсільгоспінспекцією до того моменти, як ДП почне свою повноцінну діяльність.

Українська зернова асоціація також заявила, що питання сертифікації зерна на даний момент стоїть максимально гостро, так все зерно, яке справили останнім часом, фактично є незаконним.

Джерело

Comments: