Балаклія очищена від вибухонебезпечних предметів

БАЛразминТериторія Балаклеї і прилеглих населених пунктів в зоні надзвичайної ситуації на місцевих артилерійських складах очищена від вибухонебезпечних предметів. Про це повідомляє Держслужба з надзвичайних ситуацій. Станом на 07:00 31 березня пожежі в результаті вибухів боєприпасів не зафіксовано.

"У штаб з НС надійшло 499 заявок про виявлення боєприпасів. Всього з початку робіт вилучено 3 тисячі 101 вибухонебезпечний предмет", - йдеться в повідомленні.

В даний час триває нетехнічне обстеження території, прилеглої до Балаклії в радіусі 10 км, і розмінування сільськогосподарських угідь. До виконання робіт з розмінування від ГСЧС залучено 100 піротехніків і 36 одиниць спецтехніки (20 піротехнічних розрахунків). Також в місті розгорнуто пункт обігріву, до якого вже звернулися 937 осіб.

"Завершується відновлення газопостачання Балаклеї. Залишилося підключити 770 абонентів, де відсутні власники або забиті вентиляційні канали, з 15 тисяч 300. Проводиться робота з прочищення і відновлення вентиляційних каналів", - додали в ГСЧС.

Що стосується компенсації людям, у яких постраждало майно, а також фермерам, які поки не можуть працювати на полях, Беккер заявив, що це питання ще вивчається.

"На території Харківської області триває досудове розслідування обставин вибухів і пожежі на складі ракетно-артилерійського озброєння ЗСУ. Для повного та об'єктивного розслідування подій до розслідування залучено і представники Національної поліції України", - йдеться в повідомленні.

"Для того, щоб надати необхідні матеріали, експертизи, потрібен час їх зібрати і встановити. Це ж величезний масив території, де відбувалася хаотична детонація боєприпасів. Треба відібрати зразки, потрібно встановити місце першої детонації, встановити алгоритм, передумови. Багато речей. Потім експерти сідають, які мають абсолютне знання в цьому і повинні дати висновок: причина детонації така-то, обстановка, яка була перед цим, свідчила про те-то, врахувати суб'єктивні свідчення окремих свідків і прийти до вив ду ", - повідомив Матіос.

Джерело

 

Comments: