Піліте, Шура, оні золотиє!

лесВ обмін на фінансову допомогу в € 600 млн Євросоюз вимагає відмовитися від заборони на експорт українського лісу-кругляка

Київ, Август 20 (Новий Регіон, Ірина Костенко) - Європейський союз згоден надати Україні фінансову допомогу в розмірі 600 млн євро за умови відмови від заборони на експорт українського лісу-кругляка. Про це повідомив заступник голови бюджетного комітету Верховної Ради України Віктор Кривенко.

Чинний нині Закон України «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» забороняє вивезення за межі України лісоматеріалів та пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев. Серед них цінні та рідкісні породи дерев: акація, береза, вишня, груша, горіх, каштан, тис ягідний, черешня, явір і ялівець. Він також забороняє і експорт лісу-кругляка.

«В Україні, після прийняття закону, з'явилося вже більше 20 нових деревообробних підприємств. Це єдиний шанс відродити галузь і зупинити цю варварську вирубку, яка мучить лісу », - підкреслив Керівник. Чиновник також уточнив, що президент України Петро Порошенко, який учора розповів ЗМІ про «фінансової подушки», що надається ЄС, мав на увазі саме цю «допомогу». «Йшлося про фінансову допомогу в 600 млн євро. Але там є серйозна проблема і вона ще не вирішена. Європейський союз вимагає, щоб ми скасували закон про заборону на експорт лісу-кругляка. Тобто, європейські асоціації давлять наші фінансові уряди», - пояснив Кривенко.

Читати джерело

Comments: